• Ново
ECCPP A/C Компресор Спојки одговара за 2003-2006 за Компатибилен за Kia Sorento 3.5 L CO 10822C

ECCPP A/C Компресор Спојки одговара за 2003-2006 за Компатибилен за Kia Sorento 3.5 L CO 10822C

DEN 1031.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Кога компресорот е преоптоварен, спојки, исто така, заштита на компресорот во некои ситуации.ФУНКЦИЈА - ac компресор и ac спојката е јадрото на автомобилски клима уред за ладење на системот, и тоа е управувано од страна на мотор преку a/c спојки.ECCPP ac компресор спојки собрание е дизајниран и произведен да ги исполнуваат или надминуваат стандардите на оригинална опрема компоненти што се на местото. 2005 Kia Sorento 3.Работата на ладилни пополнување процедури за AC компресор.Отстранете го подигнат конектор на компресор.Напредни производна технологија за да се обезбеди непречено функционирање на возила и да се создаде удобна околина со ниско ниво на бучава.Инсталирајте компресор висок/низок притисок унија заеднички.A/C КОМПРЕСОР СПОЈКИ FITMENT - Компатибилен со 2003-2006 Компатибилен за Kia Sorento 3.КЛИМАТИЗАЦИЈА КОМПРЕСОР СПОЈКИ НАЈДОБАР ФУНКЦИЈА - трите главни делови на компресор спојки собранието се серпентина магнет, макарата, и спојката плоча.Да се инсталира и да се стегне на фиксна елемент на компресорот.Отстрани висок/низок притисок климатизација унија заеднички.Отстранете го дискот појас.Редослед : На компресори инсталација цел е спротивно на расклопување цел.(2) Не се прелива користи ладилни мазива назад во садови за да се избегне контаминација, и не се мешаат со други ладилни лубриканти.Поврзете го компресор подигнат поврзувачот.

Особините

Купувачите избираат и