• Ново
100pcs Риболов Жица Лидер Местење Трага Фабрика Жица со Swivels и Прилепува Тест 28.6 lbs

100pcs Риболов Жица Лидер Местење Трага Фабрика Жица со Swivels и Прилепува Тест 28.6 lbs

DEN 215.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Пет различни должини 5.1 во/5.9 во/7in/7.8 во/9.8 во Секоја од 5 големини се одделени за свој кадар кука retainer така што тие нема да ги добиете сите испреплетени и тоа е лесно да се индивидуални лидери надвор да се користи.Издржливи жица тест : 28.66 lb.Составен од висока јачина од нерѓосувачки челик со Најлон-обложена.Висок квалитетCrimps се многу мазна.Тоа лесно може да се поврзани со кука и обезбедува врвен квалитет на отпорност на триење, во Saltwater/Слатководни/Река/Езеро.Одличен за костур, muskie, штука, перде, лосос и други грабливи риби.Светло-тежинаПогоден за секој гледа за мала тежина лидер дека не се повлече надолу многу на вашиот topwater мами.Погодност Риболов лидер жица служи како амортизер, што резултира со помалку пауза-off и помалку влечат куки.Croch заб-доказ лидер жици со клипови и swivels, обезбедување на максимална заштита против жесток вилиците на Barracuda, Сом и со други toothy риба.Нашите абразија-отпор на лидерот на жици се идеални за местење на сите видови мамки или мами да се спречи риболов линија од кршење.

Особините

Купувачите избираат и