• Ново
ECCPP A/C Компресор Спојки 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 одговара за Мини Купер за Mini Cooper S КО 11068LC

ECCPP A/C Компресор Спојки 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 одговара за Мини Купер за Mini Cooper S КО 11068LC

DEN 1218.72

Износот
Во форма достапна за нарачката

AC СПОЈКИ за ПОЛНЕЊЕ ДЕЛ БРОЈ - КО 11068 LC, 1139014, 1139015,64521171310, 64526918122. 2007 Мини Купер Сите Мотори Конвертибилна само. 2003 Мини Купер Сите Мотори.НАЈДОБАР ФУНКЦИЈА - трите главни делови на ac компресор спојки собранието се серпентина магнет, макарата, и спојката плоча.ШТО се ВКЛУЧЕНИ - Пред 1 Компресор Спојки Калем, 1 Задните Компресор Спојки Калем, 2 подотворена Циклуси, 4 Капси, 1 Завртки.ECCPP AC компресор користи високо-квалитетни масло материјал, кој во голема мера ја подобрува својата цврстина и го продолжува работниот век.Лубрикант : (1) Новиот О-прстени треба да се замени во секој заеднички, и ладилни лубрикант треба да се применуваат за време на инсталацијата.Инсталирајте компресор висок/низок притисок унија заеднички.КЛИМАТИЗАЦИЈА КОМПРЕСОР СПОЈКИ FITMENT - Компатибилен со 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 за Мини Купер Cooper S.Редослед : На компресори инсталација цел е спротивно на расклопување цел. 2004 Мини Купер Сите Мотори.Отстрани висок/низок притисок климатизација унија заеднички. 2007 Mini Cooper S Сите Мотори Конвертибилна само.Инсталирајте вози појас. 2005 Мини Купер Сите Мотори.Отстранете го дискот појас.Поврзете го негативни жица и кабел на батеријата.Згора на тоа, лубрикант мора да се погодни за О-жлебови.Отстранете ја батеријата негативни жица и кабел.Преносливи со подароци.Да се инсталира и да се стегне на фиксна елемент на компресорот.Ниска излезна моќност при висока брзина, ефикасно намалување на моторот оптоварување, намалување на потрошувачката на гориво, заштеда на енергија и заштита на животната средина.

Особините

Купувачите избираат и