• Ново
Canon ZR950 1.07 ПРАТЕНИК MiniDV видео камера со 37x Оптички Зум (Укинати од страна на Производителот)

Canon ZR950 1.07 ПРАТЕНИК MiniDV видео камера со 37x Оптички Зум (Укинати од страна на Производителот)

DEN 1583.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

За разлика од другите производители’ camcorders кои процес видео и фотографии на ист начин, DIGIC DV ги третира поинаку.Прогресивна Фото : го Намалува замаглување, па можете да добиете јасни фотографии.Хистограм се прикаже : Со само едно притиснување на копче, светлината информации на мирна слика е откриено.Стабилизатор на сликата Пука рок-постојан видео-дури и кога сте на максимум telephoto без tripod.Мрежа маркерот е исто така многу погодни за поставување на посебни рамнотежа во вашиот снимки.Изберете од : Портрет, Спорт, Ноќта, Снег, на Плажа, на Зајдисонце, на Вниманието, или Огномет.Канон е сликата за обработка на системот користи целата ширина на сликата сензор, фотографирање на голема слика во точно 16 : 9 widescreen па никој и ништо не е оставено невидена.Мулти-агол безжичен далечински Canon ви дава дури и повеќе контрола и флексибилност со монтажа на далечинскиот управувач сензор на ZR950 е LCD екран.Слика Ефекти : Изберете од следниве ефекти за да додадете креативни одблесокот на фотографиите : Живописни, Неутрален, Ниско-Острат, и Мека Кожа Детали.Ова резултира во видео и фотографии со исклучителни боја и јасност.Можете исто така да одберете променлива па може да се контролира брзината рачно.Од Производителот Лесно фаќање живот е најскапоцениот моменти со нови јас zr-серијата Canon camcorders.Ниво Шут и Мрежа Маркери Тоа е лесно да се задржи вашата ZR950 ниво за повеќе професионален изглед на видео.И Канон camcorders ги искористат предностите на повеќе пиксели за да ви даде неверојатен квалитет. 48x Напреден Зум; стабилизатор на сликата. 9 Точка Ai AF : Донесе off-центар предмети во остар фокус.SDHC мемориска картичка слот за Фотографирање на фотографиите и кратки видео клипови директно или во стандардна SD картичка или висок капацитет SDHC картичка.SDHC картичка.Мазна зум контрола Со оваа иновативна функција, секогаш можете да бидете сигурни за мазна, стабилен, професионален изглед зум снимки.7-инчен LCD widescreen НА широк екран LCD ви овозможува да се види точно што вашите видео камера е снимањето, и она што ти се во ЖИВО ќе се прикаже подоцна.Овие лесен-за-користење Mini DV camcorders функција Вистински Канон Оптика во прифатлива уште ултра-компактен и елегантен дизајн кој ќе ја испорача високо ниво на перформанси си дојден да се очекува од Canon.

Особините

Купувачите избираат и