• Ново
Ексклузивно Декоративна Кутија за Накит Принцезата Жаба е Прекрасен Претставник на Msterskaya руската Лак Минијатурни. Направени од Papier-mâché од страна на руските Мајст?

Ексклузивно Декоративна Кутија за Накит Принцезата Жаба е Прекрасен Претставник на Msterskaya руската Лак Минијатурни.

DEN 3960.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Целосно рачно изработени.Висок квалитет.Уметничка рака-насликани направени со користење на лак минијатурни техника.Рачно изработени во Русија.На ВОЗРАСТ ОД 6+ ГОЛЕМИНА 1,77 инчи (4,5 cm) Висина, 3,34 инчи (8,5 cm) Ширина, 7,28 инчи (18,5 cm) Должина.Оваа кутија е неспоредлива работа на руски уметници од Москва регионот.Основа на производот е papier-mâché, која не е инфериорен во однос на силата на дрво, но ви овозможува да креирате доброто форми за да им даде повеќе expressiveness.Технологијата за создавање на празно бара посебна вештина : во рок од еден месец, кутијата е притиснато неколку пати, натопени во масло и исушени.Ова е проследено со најдобрите претставници на овој народната уметност занает.Уметници може да внимателно напишете една работа за неколку месеци.Оваа школа на лак минијатурни е можеби повеќето тежок и не толерира compromise.By купување кутија, можете да бидете сигурни на нејзиниот квалитет, сила и ненадмината убавина.Ексклузивно рачно изработени кутија од руската занаетчии ќе додадете кора од лимон за вашиот ентериер, пополнете го со бои и топлина.Ова поле може да се користи за чување на накит - прстени, обетки, ѓердани, приврзоци и многу повеќе.

Особините

Купувачите избираат и

Црна Боја Мали Патување Луксузни Накит Организатор Случај Кутија Премиум СТП Кожа Надворешноста и Мека на Допир

КВАЛИТЕТОТ ЗАНАЕТ : Направен од премиум СТП кожа надворешноста и мека на допир сомот внатрешни работи м�

DEN 263.76

XJJZS Правоаголна Кутија за Накит Организаторот за Обетки, Прстени, Белегзии, Ѓердани,Подароци Роденденски Подароци

Пакување Листа : 1 x Види Organizer Due за рачно мерење, на дозволената мерење на отстапување е 13cm.Совети : Ние са

DEN 5102.64

UXZDX CUJUX Накит Кутија-Транспарентна Пластична Кутија за Складирање Преносни Јасно Медицина Организатор Носителот

★ Големина на : 23*9*8.8 cm ★ Тоа доаѓа со капак и капакот е дизајниран со мала рачка,нека можете брзо случај �

DEN 7565.76