• Ново
Edmond Fallot Цело Зрно Синап Crock 2 Пакет, Moutarde en Зрна - Edmond Fallot - 500g Crock Со Плута Затка

Edmond Fallot Цело Зрно Синап Crock 2 Пакет, Moutarde en Зрна - Edmond Fallot - 500g Crock Со Плута Затка

DEN 958.08

Износот
Во форма достапна за нарачката

Две Пакет на Edmond Fallot Moutrade en Зрна Сенф, Сите природни, Направени во Dijon, France.Во традиционалните камен crock погоден за повторно користење одново и одново.Совршен подарок за секоја сенф љубовник, прекрасен подарок кошеви премногу.Полн со вкус и има само точниот износ на зачин.Овој класичен piquant сенф е убава како еден од главните зачин или придружба на било оброк.Употреба на риба, пилешко, свинско, или во сос за да заличи и подобрување на природни вкусови на секое јадење.Француска класика, Edmond Fallot традиционалните Dijon сенф е оригиналниот сенф, кој започна сето тоа.Уште направени од истиот рецепт.

Особините

Купувачите избираат и