• Ново
Магнет Жица, Тешки се Изгради Емајлирани Бакарна Жица, AWG 24, 10.0 Lbs, 7900' Должина, 0.0223 Дијаметар,Црвена

Магнет Жица, Тешки се Изгради Емајлирани Бакарна Жица, AWG 24, 10.0 Lbs, 7900' Должина, 0.0223 Дијаметар,Црвена

DEN 3091.92

Износот
Во форма достапна за нарачката

Должина : 7900 Нозе.Изолација : Solderable Полиуретан w/ Polymide Overcoat.NEMA Опис : MW-80-В. да се Изгради : Тешки Мин-Околија.Температурата Оценка : 155°C (311°F).Магнет жица е бакарна жица со тенок слој на изолација, и се користи во различни апликации вклучувајќи трансформатори, рана калеми, мотори, solenoids и инструменти.Суров бакар е подготвен да се исполнат одредени големина барања на основа на Националниот Електрични Производителот Асоцијација (NEMA) стандарди.Оваа магнет жица ги исполнува NEMA MW-80-C стандард за температурата на работа (155°C/311°F) и изолација шминка.На изолацијата е направена од изменета Полиуретан со polymide overcoat, и ги штити извиткани жица од краток спој.

Особините

Купувачите избираат и