• Ново
Кол-Parmer Microcentrifuge, 6 x 1,5 mL, 110 VAC, 50 / 60 Hz

Кол-Parmer Microcentrifuge, 6 x 1,5 mL, 110 VAC, 50 / 60 Hz

DEN 1447.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Rotors се вклучени : yes.Роторот тип на : фиксен агол.Цевка капацитет : 6 x 1.5/2.0 мл.Висина (cm) : 12. Висина (inchshort) : 4.75. Овие ниска цена microcentrifuges функција исклучително мал нога букви, само 5-1/8 инчен x 5-3/8 инчен и 17 оз.Тие лесно може да се исцеди на преполната Клупата врвот.Ниско-durometer footgrip обезбедува сигурни нозе, бучава-без операција.Pop-отворете latch систем и транспарентен капак ви овозможи да ги надгледувате примерокот.Изберете модели за било 1.5-Ml microcentrifuge цевки, 8-цевка ленти, или комбинација од двете.АО-79002-00 79002-08 и -10 вклучуваат две меѓусебно rotors и завртка возачот.Едноставно unscrew тековната роторот и промените со оној што треба.Она што е вклучен : 6-ft кабелот со приклучокот.Исклучително компактен и лесен, идеален за брзо врти пеперутка роторот дизајн овозможува лесно вметнување на ленти цевки.Модели 79002-08 и -10 дојдат со две меѓусебно rotors.

Особините

Купувачите избираат и