• Ново
UIOTEC AC 24V да DC 12V 5A 60W Конвертор Водоотпорен Снабдувањето со Струја Адаптер (Алуминиум)

UIOTEC AC 24V да DC 12V 5A 60W Конвертор Водоотпорен Снабдувањето со Струја Адаптер (Алуминиум)

DEN 1766.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

AC 24 V да DC 12 V 5 A 60 W Конвертор Водоотпорен Снабдување со Струја за Надзор на Безбедноста Камера за видео надзор (алуминиум).Широко Се Користи За Автомобил,Брод,Соларна Енергија/Ветерна Енергија,Мобилна Канцеларија За Итни Случаи,Теренска Работа И Др.;.Со Краток Спој Заштита, во Текот Тековната Заштита и во Текот температура заштита;.Посебни Карактеристики : volt трансформатор е Водоотпорен, Прашина-доказ, Shockproof, Погоден за сите видови на тешки опкружувања.Текст : AC 24 V(14 V-28 V); Излез : DC 12 V 5 A 60 W.Спецификации : Модул Својства : не-изолирани buck модул (ДОЛАР) Исправање : синхрони исправање Влезен напон : AC 24 V (14 V-28 V) Излезниот напон : 12 V DC Излезна Струја : 5 A Излезна Моќност : 60 W Конверзија ефикасност : Max 95% Не-оптоварување потрошувачка : 10-12m A Работна температура : Индустриска класификација (-40 °c до +85 °c) Карактеристики : Прекуструјна, overtemperature, краток спој заштита Водоотпорен, Прашина-доказ, Shockproof, Погоден за сите видови на груби средини Пакетот Вклучува : 1x AC/DC(AC да DC) Конвертор.

Особините

Купувачите избираат и