• Ново
РГ Хартија Премија за Еднократна употреба Бамбус стапчиња за јадење Ракави и Seperated (100), Редовни, Црвена

РГ Хартија Премија за Еднократна употреба Бамбус стапчиња за јадење Ракави и Seperated (100), Редовни, Црвена

DEN 232.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Висок Квалитет на 9" бамбус стапчиња за јадење.Премија За Еднократна Употреба Бамбус Стапчиња За Јадење.Стапчиња за јадење се мазни и splinter слободни.Со Писмена & Images настава за лесно користење.Лесно да се научат & Употреба. *Бамбус стапчиња за јадење се традиционалните прибор за јадење се користи во Кина, Јапонија и Југоисточна Азија. *Во текот на историјата, стапчиња за јадење имаат уживаа symbiotic однос со друг главен на Азиската кујна : ориз.Природно, јадат со стапчиња за јадење претстава која сама по себе некои видови на храна повеќе од другите. *Нашата премиум квалитет на Бамбус стапчиња за јадење што се мазни и splinter слободни и врежан крајот кој е лесен за користење.Совршен за секој дом или било која големина храна воспоставување на издржување на Азиска кујна. *Исто така се користи за подготовка на храна.Нашите 9" долго бамбус стапчиња за јадење дојде пред-одделени, што го прави лесно да се копа во вкусна кујна. **За да го користите стапчиња за јадење : долниот chopstick се одржува стабилна, и почива во базата на палецот, а меѓу прстен прст и средниот прст.Вториот chopstick се одржува како молив, со користење на совети на палецот, индексот на прст, и средниот прст, и тоа е се пресели додека јадат, да ја повлече храната во разбирање на стапчиња за јадење.

Особините

Купувачите избираат и

Исклучителна Јасно Пластика Мини Предници за Дегустација Предници Расположливиот јас 100 Пак јас Мини Дегустација

Во Случај Дека Не Сте 100% Задоволни, Да Се Допрат До Нас И Ние Ќе Среќно Им Помогне На Поправат Она Што Е По

DEN 734.40