• Ново
Кингстон Месинг LS8291DL Согласност Брод Тапа, Полиран Хром

Кингстон Месинг LS8291DL Согласност Брод Тапа, Полиран Хром

DEN 4447.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Солидна месинг изградба.Капе-слободен керамички диск кертриџ.Дек планината една дупка за инсталација. 1.2 GPM/4.5 LPM вода проток на 60 PSI. 13-7/16" spout висина. 7-7/16" spout дофат. 8-13/16" spout царинење.Dual рачката на менувачот се исполнат АДА насоки. 1/2-14 NPSM конекција.На мозоци не се вклучени.Оваа тапа може да се пофали со задебелени букви, елегантен дизајн со своите цилиндрични стил.Кингстон Месинг бродот да потоне чешми совршено се надополнуваат исклучителна мајсторство на бродот тоне.Дизајниран за да се справи со екстра царинење потребни за спарување со бродот да потоне, ова тапа може да се пофали 8-13/16 инчен на spout царинење.Во Согласност две-се справи со брод тапа и својата избрана здрав месинг изградба и премиум полиран хром финиш се гарантира да glamorize вашиот дом модерната ансамбл за годините што доаѓаат.Флеш радикалните сјај на современите трендови со оваа изјава парче.Разликува по својот уникатен дизајн, сад чешми ви обезбеди удобност при користење на вашиот брод потоне.Брод чешми се совршени, како конечен централен да вашата бања дизајн.Чешми ви даде најдоброто од двата светови во функционалност и стил нуди еден допир на елеганција и години на исклучителни употреба.

Особините

Купувачите избираат и