• Ново
FainWan LCD Дисплеј на Допир Digitizer Собранието Стакло ла pantalla Замена Поправка Алатки за Полнење Компатибилен со Samsung Galaxy A01 Core A3 Core СМ-A013G/DS A013M/DS 5.3 инчен

FainWan LCD Дисплеј на Допир Digitizer Собранието Стакло ла pantalla Замена Поправка Алатки за Полнење Компатибилен

DEN 959.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Со Бесплатна Поправка Алатки( Алатките Не Се Заменливи ) Може исто така да треба други алатки за да можете да бидете во можност да се поправи уредот.Не се вклучени инсталација настава, Не ви Препорачуваме да го инсталирате без никакво искуство.Ние нема да се одговорни за било каква штета поради неправилна работа.Компатибилен со Samsung Galaxy A01 Core A3 Core СМ-A013 G/DS A013 M/DS 5.3 инчен.Пакет содржи : 1 x LCD Екран digitizer Собранието,1 сет Отворање tool kit (како на сликата покажува).Компатибилен со : Компатибилен со Samsung Galaxy A01 Core A3 Core СМ-A013 G/DS A013 M/DS 5.3 инчен Пакет се вклучени : 1 x Нови LCD Екран Собранието За Компатибилен со Samsung Galaxy A01 Core A3 Core СМ-A013 G/DS A013 M/DS 5.3 инчен 1 x Поправка алатки за полнење Совети за Поправка youself : 1)flex кабел е многу чувствителен и е лесно да се оштетат.Се справи со внимателно. 2)Посебните инструментално и вештини се потребни за замена на овој делови. 3)ве Молиме обидете се да се справи со поправка или замена работа во сува и прашина слободни средина без директна сончева светлина. 4)За инсталација на овој објект треба да биде направено од страна на квалификувано лице.

Особините

Купувачите избираат и