• Ново
за iPhone 7 Екран на Допир за Замена - Yodoit LCD Дисплеј Digitizer Чаша Полна Собранието со Мали Делови Камера Сензор за Близина Слушалка Звучници 3D Touch + Алатка (4.7 инчи Вајт)

за iPhone 7 Екран на Допир за Замена - Yodoit LCD Дисплеј Digitizer Чаша Полна Собранието со Мали Делови Камера

DEN 863.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. ⭐【Мали Делови Пред насобраните】 : Ова i Phone 7 екран замена доаѓа со мали делови (предна камера, earspeaker, близината кабел, штит плоча), вие не треба да ја размонтираат оние делови и да се соберат на новиот екран.Вие не треба да се пренесе од стариот екран. *Боја, Светлина, Чувствителност На Допир.Можете да пребарувате "Замени i Phone 7 Екран" на You Tube за видео туторијал за тоа како да направите замена.Ќе треба да се разменуваат со оригиналот на новиот екран. ⭐【Изразат Поправка】 : Замени скршен екран замена за помалку од 30 минути!Можете само да се види на видео на You Tu Be, според видео операцијата, можете да лесно да се инсталира на i Phone 7 екран замена.Моќ извира покриени од еден ден.Други нови мали делови се фабрички инсталирана за прецизно одговара. ⭐【Компатибилност】 : LCD екран вклучени во комплетот е само компатибилни со i Phone 7 верзија само (A1660, A1778, A1779). ⭐【Да го Задржат Допир ID】ве Молиме имајте во предвид дека на home копчето не е вклучена.Ако не е сигурен на вашиот i Phone модел, проверете на задниот дел на телефонот.На цврста состојба home копчето е поврзан во неговата оригинална логика одбор од страна на Apple, така што е важно внимателно да ги пренесе оригиналните home/Допир ID сензор на новиот дисплеј со цел таа да функционира.

Особините

Купувачите избираат и

LCD Екран Сепаратор Машина, 7 Инчен Екран Поправка на Одвојување Машина Екран на Допир LCD Стаклена Леќа Отстранување

Температурата Опсег : 0130℃ 9 Брзо греење, дури и на топлината и удобен контрола на температурата 4.【Брзо Г

DEN 983.76

2 Парчиња Електрични Притисок Cookers Термички Осигурувачи, 185 целзиусови степени Термички Осигурувачи, Компатибилен

Висок Квалитет На Електрична Притисок Cookers Термички Осигурувачи.Номинална Оперативни Температура : 185 �

DEN 143.76