• Ново
Текстура Сликарство Комплет

Текстура Сликарство Комплет

DEN 1043.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

1 - 20 Лист дизајн подлога. 3 текстура tools. 3 tempera бои.Перат боја.Вклучува Сè што ви треба.Господар на уметноста на дизајн колекции се Образовен и забавен начин да се научат за различните уметнички медиуми и техники.Господар на уметноста сликарство комплет обезбедува на детето и способноста да учат и истражуваат основните текстура сликарски техники, како влечење, Валање и печат.Три основни бои цевки, боја, мешање водич и три здрав и лесен за користење алатки за сликање се предвидени.Секоја алатка обезбедува различна текстура кога се користи, овозможувајќи малку уметникот да се истражуваат со боја во еден забавен и сетилен начин.

Особините

Купувачите избираат и