• Ново
Сјај Par36 Низок Напон ЛЕР Пејсажи Осветлување Замена Светилки Сијалица 4 Вати, 120 Степен се Шири, 2700K, Dimmable, 435 Lumens, Професионални Серија, го Заменува 20W Халоген

Сјај Par36 Низок Напон ЛЕР Пејсажи Осветлување Замена Светилки Сијалица 4 Вати, 120 Степен се Шири, 2700K, Dimmable,

DEN 1302.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

PAR36; 4 Вати; 120 Степен се Шири; 2700 Kelvin.Високо Квалитетна Професионална Серија.Генералот 5 земјата на ѕвонење обоени домување. 50.000 Часа.Го заменува 20 W Халоген.Dimmable со повеќето магнетни трансформатори.КРИ Чипсет.Работи на 8-25 VAC.Enhanced ESD (Електро-Статички Празнење) заштита (IEC-61000-4-2).Топлинска заштита од преоптоварување технологија.Целосно potted PC одбор. 5 Годишна Гаранција.На Брилијантност LED PAR36 LED светилка е редизајниран за да подобро се вклопуваат во стандард, низок напон, PAR36 тела.Овие ЛЕР се термички конструиран да работи во дадените тела и обезбедува додадена на безбедност од страна на автоматски заладување (и намалување на lumens излез) само кога се изложени на екстремната топлина (ер температури над 125◦С).Покрај тоа, не постои боја shift кога lumens излез е да се намали, и на целокупната светилка живот е подобрена.

Особините

Купувачите избираат и