• Ново
Arie E Lamenti Madrigali Guerrieri И Amorosi

Arie E Lamenti Madrigali Guerrieri И Amorosi

DEN 527.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Двата албуми, донесе заедно во овој сет, првично објавен во 1990 и 1994 година, цврсто се воспостави Montserrat Figueras како еден од најдобрите изведувачи на вокалот музика на Claudio Monteverdi.Таа фалсификувани нов пат со нејзиниот иновативни стил на интерпретација, се карактеризира со верност кон историските извори и вонредна креативни и експресивна моќ.Се состои од Arie e Lamenti и Madrigali Guerrieri и Amorosi, ова специјално цени на сет е remastered за SACD и карактеристики Другото Вокс од вообичаените делукс пакување и презентација.

Особините

Купувачите избираат и