• Ново
36 Бои се Исуши Глина,Магија Моделирање Глина со Алатки,Ultra Light Глина за Деца,Деца,Креативните Уметнички Занаети

36 Бои се Исуши Глина,Магија Моделирање Глина со Алатки,Ultra Light Глина за Деца,Деца,Креативните Уметнички

DEN 335.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Пакет】ќе добиете 36 светли бои се исуши глина и 3 моделирање алатки во еден пакет. 【Материјал】Нашите ултра светлина глина е направен од не-токсични материјали,спаси за вашите деца.Не се држи до вашите раце.Глина ќе се зацврстуваат целосно во 24 часа, кога се изложени на воздух. 【Создавање】може да се меша мека моделирање глини да се создаде повеќе видови на бои.Глини се лесно да се обликуваат,се наведнувам и водат со sculpting алатки,пријателски за почетници. 【Најдобрите Подароци】Магија моделирање глина е совршен за деца, како подароци,им се помогне на децата да ја промовираат својата креативност и имагинација. 【Известување】се Препорачува за деца над 3 години.Пакет 36 x Исуши Глина 3 x Моделирање Алатки Спецификација Боја : 36 бои Тежина : 0.45 оз по глина Големина на : 6.5*5*1.5 см (2.5*1.9*0.6 inch) Напомена : не Може да се пече!!!Нетоксичен,безбеден за вашите деца.Не се препорачуваат за деца под 3 години.Клеј ќе се зацврстуваат целосно во 24 часа, кога се изложени на воздух.

Особините

Купувачите избираат и