• Ново
Мајами Топлина 16 x 20 на Логото Галерија Завиткани Украсени Giclee - Оригинални НБА Уметност и Печатење

Мајами Топлина 16 x 20 на Логото Галерија Завиткани Украсени Giclee - Оригинални НБА Уметност и Печатење

DEN 2399.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овој уникатен 16" x 20" галерија завиткани платно печатење е создаден и украсени од страна на до-и-доаѓаат спортски уметник, Чарли Turano III.Оваа апстракт препевот на Мајами Топлина логото беше отпечатена на платно и карактеристики боја од оригиналот парче.Ова дава димензија на текстура и длабочина, нагласувајќи форми на целиот процес.Дело е прицврстена со архивски сјаен финиш кој ја заштитува против промена на бојата и исчезнува.Платно е потпишан од страна Turano и официјално е лиценцирана од страна на Националната Кошаркарска Асоцијација.Тоа доаѓа подготвен да се откажам во секој дом или канцеларија.Ако еден производ е непотпишана или не игра-се користи, холограм нема да бидат вклучени сувенири.Мајами Топлина сувенири.

Особините

Купувачите избираат и

Лос Анџелес Затајувачите Врамени 10 x 18 Стадионот Панорамски Колаж со Парче на Играта Користени Безбол - Ограничено

Доаѓа со Сертификат за Автентичност од Fanatics Автентични.Категорија; MLB Игра Користени Безбол Колажи.Секо

DEN 2159.76

Лас Вегас индијана џонс: крадците Врамени 10 x 18 Стадионот Панорамски Колаж со Играта-се Користи Фудбал - Ограничено

Доаѓа со Сертификат за Автентичност од Fanatics Автентични.Категорија; МАК Игра се Користи Фудбал Колажи.Се

DEN 2159.76