• Ново
Cmple 5 Ft Cat6 500Mhz Utp Ethernet LAN Мрежата Кабел - Сина

Cmple 5 Ft Cat6 500Mhz Utp Ethernet LAN Мрежата Кабел - Сина

DEN 184.08

Износот
Во форма достапна за нарачката

Заробени 568 B жица.UTP (unshielded извртени пар) Овој тип на кабел доаѓа со 4 Unshielded Извртени Парови (UTP), ако вашата инсталација повици за еден вид на кабелот кој може да издржи електрични пречки и да се спречи сигнал на косата.Секој кабел е дизајниран за оптимални перформанси, за производство на сигурен пренос на податоци брзина, додека зачувување најголема податоци интегритет.Со нашите кабли, можете да имате леснотија на ум додека ужива највисок квалитет на компјутерски искуства.Во споредба со Мачка 5 и Мачка 5e, Мачка 6 функции повеќе строгите спецификации за crosstalk и систем на бучава. 4 извртени Пар на Жици.Поврзување помеѓу Етернет и мрежа.Користење на Cat6 заробени печ-кабел, можете да уживате во високо-брзински и висока верност за пренос на податоци способности за време на вашиот поставување.Должина : 5ft.Лиен Вирус Олеснување.ПВЦ Јакна : Нашата Cat6 Patch Кабел доаѓа спакувани во здрав PVC (Polyvinyl Хлорид) Јакна, изградени да издржат високи нивоа на стрес, влечење и туркање.Категорија 6 : Категорија 6 кабелски е стандарден кабел за Gigabit Ethernet и други мрежа физички слоеви кои се враќаат наназад компатибилен со Категорија 5/5e и Категорија 3 кабел стандарди.

Особините

Купувачите избираат и