• Ново
Жените Населението Се Муслимани, Исламот Headscarf Hijabs Муслимански Headscarf Turban Џерси Hijabs Долго Кејп Шапка

Жените Населението Се Муслимани, Исламот Headscarf Hijabs Муслимански Headscarf Turban Џерси Hijabs Долго Кејп

DEN 407.28

Износот
Во форма достапна за нарачката

СТАВКА ДЕТАЛИ : Шема : Чистота Color Type : Муслимански Молитва Hijab Packing се Вклучени : 1 x Women Муслимански Hijabs Полиестер материјал; многу меки, удобни и издржливи да се носат.8 во/124cm-Половината 31.3 во/110cm-Половината 29.направен од висок квалитет на млеко свила, без штети на кожата.100% Полиестер.Применливи прилики : Погоден за секојдневна, одмор, одмор, christenings, Eid Ал-Adha,Муслимани фестивал на Eid ал-Fitr,верска церемонија и патување носат.Специјален подарок за членови на вашето семејство, пријатели, итн.ДОБРА ПОКРИЕНОСТ : Свилен меки,лесни се лизга-на Hijab е наскоро да биде незаменлив мора да се има во вашата торба.Кога молитва време доаѓа само повлече на оваа молитва Hijab облека и да ги извршувате вашите salah за Аллах е доброто без било hesitations, без одлагање.ЗАШТЕДУВА ВРЕМЕ И ПОГОДНОСТ : Каде и да одите на шопинг, кампување или трошење на вашите ден на плажа не ја пропуштајте вашата молитва.Комплетно покривање на главата, вратот и ушите, помешани се погледне, дава убав облик на лице.Долго шамија, голема големина одговара на сите големина women Special подарок за членови на вашето семејство, пријатели, итн.1 во/84cm SUITABLE : Нашата hijab или фустан не само што одговара за Блискиот Исток и Регионот, Муслимани, Исламските, Арапските, Дубаи, Мароко, Малезија женски, но исто така одговара и за други области жени кои ја сакаат fashional и персоналните design Kindly Забелешка : за Перење Забелешка : Машина или рака мие се и OK.

Особините

Купувачите избираат и