• Ново
DZS Elec 2бр 2 Каналот Реле Модул со Optocoupler 5V Активни Ниско Ниво Засилувач Предизвика JD-VCC Реле Моќ VCC Напојување

DZS Elec 2бр 2 Каналот Реле Модул со Optocoupler 5V Активни Ниско Ниво Засилувач Предизвика JD-VCC Реле Моќ

DEN 2299.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

5 V Активен 2-канален Реле Модул.Ниско ниво на активен засилувач, влезниот напон опсег : 0-5 V.Реле контакт капацитет 250 V 10 A, на излез е нормално отворена или затворена.LED светло се користи за да се покаже реле излез држава, може да биде директно контролирани на стандарден интерфејс од страна на микро-контролор (Arduino, 8051, AVR, ПИК, DSP, РАКА, TTL логика и др.).Апликации : ги Поддржува сите MCU контрола, индустриската област, САЛАДИН контрола, Smart home control, VCC систем Моќ и така натаму.Функција : 5 V 2-канален реле модул проширување на одборот, е погодно за контрола на сите видови на електрични апарати и големи тековната уреди.Исто така може да биде директно контролирани стандарден интерфејс од микроконтролерски да се имплементира на разни на функцијата експерименти заедно со breadboard и Dupont тема.На релеи на модули се независни едни од други, на излез е нормално отворена или затворена.LED ќе светне кога реле предизвикувачи на ниско ниво, за да се покаже моменталната реле работна состојба.Пакетот Вклучува : 2 парчиња 2-канален Реле Модул.

Особините

Купувачите избираат и