• Ново
SMAKN DC 12V 16-Канал Реле Модул Табла Optocoupler Заштита Со LM2596 Моќ

SMAKN DC 12V 16-Канал Реле Модул Табла Optocoupler Заштита Со LM2596 Моќ

DEN 715.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 12 V 16-Канал Реле интерфејс одбор, и секој од нив треба 15-20m A Возачот Струја.Опремен со високо-тековната реле, AC250 V 10 A ; DC30 V 12 A.Стандарден интерфејс кој може да се контролира директно од страна на микро-контролор (Arduino , 8051, AVR, ПИК, DSP, РАКА, РАКА, MSP433, TTL логика).LED индикација за Реле излез статус.Преглед.Ова е 12 V 16-Канал Реле интерфејс одбор, да се Биде во можност да го контролираат различни апарати и друга опрема со голема струја.Тоа може да биде контролирана директно од страна на Микро-контролор (Arduino , 8051, AVR, ПИК, DSP, РАКА, РАКА, MSP430, TTL логика).Карактеристики; 12 V 16-Канал Реле интерфејс одбор, и секој од нив треба 15-20m A Возачот Тековната; Опремен со високо-тековната реле, AC250 V 10 A ; DC30 V 10 A; Стандарден интерфејс кој може да се контролира директно од страна на микро-контролор (Arduino , 8051, AVR, ПИК, DSP, РАКА, РАКА, MSP430, TTL логика); Led Индикација за Реле излез статус.

Особините

Купувачите избираат и