• Ново
САД Направени VR2 X 20' Зелена Slings 4'-30' Должини во Листата, Двојно PLY Покрие Бескрајни Круг Поли Кревање Slings, 5,300 lbs Вертикална, 4,240 lbs Ѓердан, 10,600 lbs Кошница (САД Поли)(20 FT)

САД Направени VR2 X 20' Зелена Slings 4'-30' Должини во Листата, Двојно PLY Покрие Бескрајни Круг Поли Кревање

DEN 2358.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПОЛИЕСТЕР.Произведено во САД.Направени во САД ДВОЈНО PLY ПОКРИЕ Круг Поли Бескрајни Кревање Slings. 5,300 lbs вертикален товар, 4,240 lbs ѓердан задржете, и 10,600 lbs кошница задржете.Економски & прилагодлива прашка без фиксна носат поени.Колор-кодирани за силни страни (се придржуваат до сите оценет капацитет на ID ознака).Секој Прашка Има Следат Сериски Број На Постоечкиот Запис, па Видливоста Никогаш не е Проблем.Нашите ексклузивни процесот на производство на ВИКИНГ (VR) полиестер круг slings ви обезбеди крајна избор во економијата цени САД направени seamed круг прашка.Карактеристики на Викинг поли slings се : Одлична издржливост против ултра виолетови зраци, ниска 3% издолжување фактор, Колор-кодирани за силни страни (се придржуваат до сите оценет капацитет на ID таг), Без губење на сила во вода, Трајни против да киселини, Лесни – Двоен-Ply Маска, Економски поправена, предмет на недостаток на влакна штета или намалувања, и максимална работна температура 194° F.

Особините

Купувачите избираат и

Бескрајни Веб Slings, Кран за Кревање на Рака Флексибилни Отпорни на Абење за Градежни Работи за Механички Дигалки(5m

Широка Примена : Широко се користат во бродови, машини, пристаништа, транспорт, електрична енергија, инж�

DEN 844.80