• Ново
Vaxson Телефон Случај, Компатибилен со Huawei Чест Игра 4 Про Водоотпорен Торбичка Сува Торба [ Не Екран Заштитник Филмот ]

Vaxson Телефон Случај, Компатибилен со Huawei Чест Игра 4 Про Водоотпорен Торбичка Сува Торба [ Не Екран Заштитник

DEN 383.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Целиот нов snap-и-заклучување печат клип и целосно ограден работ помош водоотпорен случај постојано се заштити вашиот мобилен телефон од вода окупатор добро.Не за допир ID отпечаток. Мобилен телефон може да страдаат хидрауличен притисок под одредени вода длабочина, кои ќе влијаат на работата на екранот на допир.Водоотпорен перница не може да се користи за топла пролет.Ќе може да се разбуди вашиот телефон со копчето или употреба "се Подигне и да се Разбуди" функција : Поставување->Display & Brightness->Raise да се разбуди-> ON.Водоотпорен телефон торбичка го штити вашиот објект од вода, снег, песок и нечистотија, можете да уживате во активности на отворено како што snorkelling, kayaking, пловењето, пливање, одбојка на плажа, сурфање и скијање, или домашна употреба како и во бања, кујна.Опремен со lanyard и armband , должината и стегање на armband може да се прилагоди според различни луѓе, и моќни Велкро е исто така лесно да се поправи и да ги отстраните.Ве молиме да фотографии со волумен копчиња во овој случај.Целосно подводните и IPX8 заверена водоотпорен до 100 метри/ 30 метри.Овој водоотпорен случај е дизајниран за екстремни услови како што се рафтинг, пливање, плажа играње и обичните нуркање, но не се препорачува кога нуркање во повеќе од 49 стапки на вода длабочина.Високо-квалитетна мека TPU материјал е специјално направени за нежен допир и одговор.Обезбедување на нормално користење на екран на допир, камера и други функции во вода ( Не за допир ID отпечаток.

Особините

Купувачите избираат и

Црна Универзална Водоотпорен Телефон Случај,Водоотпорен Телефон Торбичка,Компатибилен со Повеќето Мобилни Телефони

【Материјал】Нашите водоотпорен телефон торбичка е направен од ПВЦ материјал,Кој е издржлив,Многу тран�

DEN 191.76