• Ново
Магнет Жица, Тешки се Изгради Емајлирани Бакарна Жица, 41 AWG, 5.0 lb, 196700' Должина, 0.0035 Дијаметар, Црвена

Магнет Жица, Тешки се Изгради Емајлирани Бакарна Жица, 41 AWG, 5.0 lb, 196700' Должина, 0.0035 Дијаметар, Црвена

DEN 2988.72

Износот
Во форма достапна за нарачката

Жица Тежина / Должина : 5 lb (196700 ft).Изолација : Solderable Полиуретан со Polyamide Overcoat.NEMA Оценка : MW-79-В. да се Изгради : Тешки Мин-Околија.Температурата Оценка : 155°C (311°F).Магнет жица е бакарна жица со тенок слој на изолација, и се користи во различни апликации вклучувајќи трансформатори, рана калеми, мотори, solenoids и инструменти.Суров бакар е подготвен да се исполнат одредени големина барања на основа на Национална Електрични Производителот Асоцијација (NEMA) стандарди.Оваа магнет жица ги исполнува NEMA MW-79-C стандард за температурата на работа (155°C/311°F) и изолација шминка.На изолацијата е направена од изменета Полиуретан со polyamide overcoat, кое се штити извиткани жица од краток спој.

Особините

Купувачите избираат и