• Ново
Electrodepot Дупчиња Алуминиум DIN Железнички, 35 Милиметри x 8 Инчи, Сребрени – 4 Парчиња

Electrodepot Дупчиња Алуминиум DIN Железнички, 35 Милиметри x 8 Инчи, Сребрени – 4 Парчиња

DEN 1922.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПАКЕТ СОДРЖИНА : Оваа ставка вклучува 4 дупчиња алуминиум DIN монтажа шини.ДИМЕНЗИИ : Стандардниот 35 mm ширина и 8 инчи должина (203.20 mm), направен од лесен, отпорни алуминиумски материјал.РАЗНОВРСНА : Совршен за секој тип на електронска компонента или уред, како што се смета, контактори, прекинувачи, електрични кутии, терминал блокови и повеќе.УНИВЕРЗАЛНА ЖЕЛЕЗНИЧКИ : во Согласност со меѓународните EN/IEC и Ro HS стандарди за да се гарантира целосна адаптибилност за било DIN-компатибилен уред или компонента.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Практичен дизајн кој вклучува 8 слотови за лесна инсталација дома, индустриски или за научни апликации.DIN Шини се стандардна монтажа, поддршка за било електромеханички компонента, уред или опрема дизајнирани со помош на DIN спецификации усвои by European (EN) и меѓународните (IEC) стандарди.Секој алуминиум железнички има погодно поставени места во текот на нивната должина, што го прави лесно да се закачите на панелот, ѕид или опрема.Може да се користи за поддршка на minicircuit breakers, контактори, помошни релеи, терминал блокови, низок напон apparatuses, итн.Specifications Material : Aluminum Width : 35 милиметри (1 3/8 инчи)Должина : 203.2 милиметри (8 инчи)Дебелина : 5 милиметри (0.2 инчи)Слотови : 8 Color : Silver Standards : EN/IEC и Ro HSPieces се вклучени : 4.

Особините

Купувачите избираат и

Електрична Опрема Електрични Dc 12V временско Реле Модул Дигитален Дисплеј Предизвика Циклус на Време на Одложување

Електрични DC 12 V временско Реле Модул Дигитален Дисплеј Предизвика Циклус на Време на Одложување Реле М�

DEN 1723.20