• Ново
AudioQuest Шума USB Б во C Кабел, 2.46 Нозе

AudioQuest Шума USB Б во C Кабел, 2.46 Нозе

DEN 1558.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Било цврст материјал во непосредна близина на диригент е всушност дел од несовршена коло.За USB аудио (и за HDMI аудио) брзина е критична не затоа што на тоа-многу како-брз, но бидејќи времето односите во дигитален поток се од голема важност за реконструкција на аналогни бранови кои ги носи информации музика и радост за нашите уши.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Хард-Cell Пена за Изолација Хард-Cell Пена (HCF) Изолација овозможува критички сигнал-пар геометрија.Некои на овој енер.Како површината е направен од високо-чистота сребро претставата е многу блиску до онаа на солидна сребро кабел но цени многу поблиску до цврст меч кабел.Овие сигнали се како висока фреквенција се патува речиси исклучиво на површината на диригент.Жица изолација и коло материјали сите апсорбираат енергија.Со поновите USB Тип-C connector брзо стануваат се по вообичаени во многу уреди Оваа линија на Тип-C опремени USB кабли ќе им овозможи на корисниците да се поврзете со Тип-C овозможено уреди како што се Mac Book Chrome Book Pixel Галакси Забелешка 7 итн.Ова е неверојатно ефикасен начин на производство на многу високо-квалитетни HDMI кабли.Солидна сребро-обложено проводници се одлични за многу висока фреквенција апликации како HDMI аудио и видео.Со поновите USB Тип-C connector брзо стануваат се по вообичаени во многу уреди Тип-C опремени USB кабли ќе им овозможи на корисниците да се поврзете со Тип-C овозможено уреди.

Особините

Купувачите избираат и