• Ново
Konatu Масло Апсорбирање на Хартија Tempura Хартија - Јапонската Храна Масло Впивање Листови 50sheets Големи Тип

Konatu Масло Апсорбирање на Хартија Tempura Хартија - Јапонската Храна Масло Впивање Листови 50sheets Големи

DEN 290.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Направени на преработена хартија што ја апсорбира нафта многу добро.Оваа големи листови е доволно за да го нокаутирам на послужавник, и е многу погоден за готвење tempura, karaage, kakiage и други пржени foods.By апсорбирање на нафта, tempura станува вкусни и крцкава.Материјал : 100% Целулоза Големина : 10.6×9.8 во 50sheets.Направен во ЈАПОНИЈА.Направени на преработена хартија што ја апсорбира нафта многу добро.Оваа големи листови е доволно за да го нокаутирам на послужавник, и е многу погоден за готвење tempura, karaage, kakiage и други пржени foods.By апсорбирање на нафта, tempura станува вкусни и крцкава.Материјал : 100% Целулоза Големина : 10.6×9.8 во 50sheets Направени во ЈАПОНИЈА.

Особините

Купувачите избираат и