• Ново
6001 Филтер Касети за Респираторните, Прашина-Доказ, Органска Пареа, Полен и Хемиски Касети, Компатибилен со 6200, 6800, 7502, FF402 Респираторните (24 Парчиња)

6001 Филтер Касети за Респираторните, Прашина-Доказ, Органска Пареа, Полен и Хемиски Касети, Компатибилен со

DEN 455.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Trapezoid дизајн, центарот на гравитација нишалки назад, не е лесно да се предизвика вратот fatigue4.Кога корисникот се чувствува дека дишење отпор очигледно не е премногу голем, човечкото тело се чувствува непријатно, или филтер за прашина е валкано или оштетен, на филтер памук треба да биде заменет.Ротирање на филтер кутија насока на стрелките на часовникот за да се обезбеди тоа. Единствена филтер коло дизајн го прави кертриџ живот longer3.Карактеристики На Производот : 1. Тоа мора да биде инсталиран на телото на маска пред да може да се користи.Ако филтерот на вашата маска не е достапно, можете да изберете нашите филтер.Кога се носи маска, мирисот е веќе посебен мирис, но свеж воздух!Кога да го промените памук?8 часа за заштита е разумно очекување на секој филтер. 【Сакате да знаете корисноста на филтерот елемент и филтер елемент маска? 】Филтерот елемент може да се користи за да се спречат одредени цврсти честички и суспендирани честички, како што се прашина и штетни гасови; филтер елемент маска може да ви помогне да се поврзете на филтерот за памук на филтер елемент и да се намали можноста на вдишуваш прашина во текот на DIY работа. 【Многу лесно да се инсталира】Стави филтер за памук на филтерот кутија, стави капакот на филтерот кутија, а потоа затворете го цврсто.Ако наидат на проблеми при користење на овој објект, ве молиме слободно контактирајте со нас。.

Особините

Купувачите избираат и