• Ново
480W 12V да 48V 10A DC-DC Конвертор Чекор До Напонски Регулатор Buck Конвертор на Напон Водоотпорен

480W 12V да 48V 10A DC-DC Конвертор Чекор До Напонски Регулатор Buck Конвертор на Напон Водоотпорен

DEN 479.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Често се применува на : Ние користат ова за да се кука до underbody сите LED светла на голф количка.5 инчи; Жици Должина : 6" (16mm); Тежина : 550g/19 ОЗ; ; Пакет inclded : 1x DC-DC конвертор 12 V да 48 V 10 A .Совршен прилог на морските радио.Користете го овој DC напон конвертор може да се добие "чиста" и стабилна 48 V DC излез,погоден за голф количка Клуб количка LED светло моќ,и голф количка радио или да ја стартувате стерео.Белешки : ве Молиме да се поврзете на поларитетот правилно, или конвертор ќе биде изгорена.многу лесно да се инсталира и работеше голема.Користење за светла и bluetooth звучници и функционира одлично!Користи го ова за да се поврземе на радио или светло на голф количка или Клуб автомобил беше многу лесно да се инсталира и работеше голема. Едноставна 4 жици се постави, 12 V + и - текст;48 V + и - излез.Технички Спецификации : Влезен Напон : DC : 12 V ( Широк Влезниот DC 10 V - 16 V) Излезниот Напон : 48 V DC Излезна Струја : 10 A (макс);се Работи за апарати од 0.комуникации, струја, јаглен,aerospace, одбрана, надзор системи,железнички сигнали, медицинска опрема,инструменти,метри и други области.5 Amp да 10 Amp автоматски Излезна Моќност : 480 W (Излезна моќност максимална) Конверзија Ефикасност : До 95% Оперативни Температура : -30℃~+80℃ Висока ефикасност до 95% Над-струја, во текот-напон заштита Над-температура, прекин, краток спој, обратна поларитетот заштита Алуминиум топлина дисипација случај.

Особините

Купувачите избираат и