• Ново
500P/R 38mm Вратило 8мм Push Pull Излез 5 26V Шупливи Вратило Ротари Енкодер

500P/R 38mm Вратило 8мм Push Pull Излез 5 26V Шупливи Вратило Ротари Енкодер

DEN 2181.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Големина : 38mm надворешниот diamter, 8mm вратило diamter,1 метар кабел.Резолуција : 500 PPR.Излез : Push Pull со Б Z сигнали.Примена : Агол, Позицијата, Брзината, Должина, diplacement мерење. 1 година гаранција. 1 компјутер Ротари Енкодер Широко се користи во Челичната Индустрија, Текстилната Машинерија, Порт Машини, Пластика Машини, Машинерија за Кревање, Притисок Машини, Стакло Машини, Печатење Машини, Дрво Машини, Пакување, Машини, Машински алатки, логистика Машини, Гуми Машини, Електроника и Соларни, Лифт.Спецификација Боја : Како на сликата покаже напојување : DC5 V~26 V напон Брзина : повеќе од 6000 r / мин Големина : Вратило : 8mm Кол, Школка Големина : 38mm Кол, Излез : Push Pull излез со ABZ сигнали Врска : 3 Кога канали : Црвено=VCC, Црна = 0 V, Зелени = A, Бела = Б, Жолта = Z Кога 6 канали : Црвено = VCC, Црна = 0 V, Зелени = A, Бела = Б, Жолта = Z, Браун=A-, Сива=Б-, Портокал= Z - answer : ___________________________ Note : Ако енкодер не е поврзан со уредот може да не бидат директно oscilloscope oscilloscope (отворен колекторски излез, без да се повлече-up отпорник кога нема напон излез) Ако сакате oscilloscope во AB две-фаза излез со две повлече-up отпорници.Кабел : 1meter кабел страна.

Особините

Купувачите избираат и