• Ново
1/4-20 x 1-1/2 Решетка Глава на Машина Завртки, Полн Конец, Филипс Диск, од не ' Рѓосувачки Челик 18-8, Светла Заврши, Машината Конец, Пакување од 25

1/4-20 x 1-1/2 Решетка Глава на Машина Завртки, Полн Конец, Филипс Диск, од не ' Рѓосувачки Челик 18-8, Светла

DEN 1831.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

На решетка главата macine завртки се 100% од нерѓосувачки челик 18-8 (304) која нуди високо ниво на хемиски и отпорност на корозија.Нискиот профил на Филипс решетка глава го прави многу чист изглед, и нуди многу поголема површината за контакт.Навој Дијаметар : 1/4 Инчи; Завртка Должина : 1-1/2 Инчен; Глава Дијаметар : 0.573 Инчен; Глава Висина : 0.150 Инчен; Филипс Диск Големина #3. Пакет се Вклучени : 25 x Филипс Решетка Главата Завртки.Решетка Глава на Машина Завртки се одлично да се има околу за употреба во дрво и влажни средини.Спецификација за производ Решетка глави се широк со низок профил, заоблени врвот.Филипс диск е x-облик за инсталација со филипс завртка возачот.Систем на Мерење : Инчен Навој Дијаметар : 1/4" Глава Дијаметар : 0.573" Главата Висина : 0.150" Завртка Должина : 1-1/2" Филипс Диск Големина : #3 Високо Квалитетен Материјал 18-8 (304) не 'Рѓосувачки Челик Пакет се Вклучени 25 x Филипс Решетка Глава на Машина Завртки 1/4"-20 x 1-1/2 Инчен Гаранција Mewu Decor хардвер има највисок квалитет на пазарот.Купи со доверба.За враќање на пари или размена на guarranteed.

Особините

Купувачите избираат и